Muusikauudised

Rahvusooper Estonia festival „Ooper ja ballett südames“ Paides

6.–12. novembrini toimub Paides Rahvusooper Estonia festival „Ooper ja ballett südames“.
Paide kultuurikeskuses tuuakse lavale operett „Silva“ ning suurejooneline balletiõhtu, lisaks toimuvad kammerkontserdid Järvamaa mõisates, lastele ja noortele on kavas mitmed hariduslikud projektid, on võimalik külastada kostüümilaata, Estonia 106. hooaega tutvustavat näitust ja palju muud. Festival toimub ühe osana Paide 720. sünnipäevale pühendatud pidustustest.

8. novembril kell 12 ja 19 on Paide kultuurikeskuse laval Mart Sandri poolt lavastatud operett „Silva“. 9. novembril aga tuuakse publiku ette suurejooneline balletiõhtu, kavas Pjotr Tšaikovski „Luikede järve“ II vaatus ning Uwe Scholzi poolt Robert Schumanni muusikale loodud „II sümfoonia“. Kammerkontsertidel Järvamaa mõisates astuvad üles Rauno Elp (bariton), Oliver Kuusik (tenor), Kadri Kipper (koloratuursopran) ja Aare Saal (bariton), klaveril saadab lauljaid Tarmo Eespere.
Paides viiakse ellu suur noorteprojekt rohkem kui sajale noorele, koos rahvusooperi meeskonnaga valmib tund aega kestev kontsert-etendus. Türil, Koerus ja Paides pakutakse lasteaedadele teatriprojekti „Mäng muusika saatel“, koolilastele aga on mõeldud balletiprojekt „Päikesekuningast Kratini ehk balletiajaloo kiirkursus“.
Festivali täpse ajakavaga saab tutvuda siin.


 

Tagasi