Muusikauudised

Arvo Pärdi autasustamine ja Eesti Filharmoonia Kammerkoori kontserdid Eesti kultuurifestivalil Pariisis

Kolmapäeval, 2. novembril annab Prantsuse kultuuriminister Frédéric Mitterrand Arvo Pärdile üle Prantsusmaa kõrgeima riikliku autasu, Auleegioni ordeni rüütlikraadi.
Auleegioni orden on Prantsuse presidendi poolt välja antav kõrgeim riiklik autasu, mille asutas aastal 1802 Napoleon I Bonaparte. Autasustamistseremoonia toimub algusega kell 19.30 Prantsuse kultuuriministeeriumis.

Samal ajal autasu üle andmisega Arvo Pärdile jätkub Pariisis ka Eesti kultuuri festival „Estonie tonique“ eesti muusika kontsertidega 2. ja 4. novembril.

2. novembril annab Eesti Filharmoonia Kammerkoor kontserdi Pariisis Oratoire du Louvre’is. Kontserdil on kaastegev organist Christopher Bowers-Broadbent ja õhtu on pühendatud
Arvo Pärdi muusikale. Kavas on „Veni creator“, „Anthem of St John the Baptist“,  „The Deer’s Cry“, „Annum per annum“, „Magnificat“, „Trivium“, „Morning Star“, „Nunc dimittis“ ja „Salve Regina“. Eesti Filharmoonia Kammerkoori juhatab Paul Hillier.

4. novembril annab Eesti Filharmoonia Kammerkoor koos ensemble orchestral de Paris’ga kontserdi Pariisi Le Centquatre’s (Kunstikeskus „104“). Kavas on „Ein Wallfahrtslied“, „Summa“, „Adam's Lament“ (esiettekanne Prantsusmaal) ja „Da pacem Domine“ Arvo Pärdilt ja prantsuse helilooja, organisti ja improvisaatori Thierry Escaichi kolm teost: „Erinnerung“, „Improvisatsioonid“ ja Orelikontsert nr. 2. Ensemble orchestral de Paris'd ja Eesti Filharmoonia Kammerkoori juhatab Olari Elts, orelil Thierry Escaich.

7. oktoobril alanud ja ligi kaks kuud kestev Eesti kultuuri festival "Estonie tonique" Pariisis on seni suurim kultuurikoostöö projekt Eesti ja Prantsusmaa vahel. Festivali rikkalikus programmis on esindatud pea kõik kultuurivaldkonnad, ligi poolesaja sündmuse raames astub üles enam kui 200 esinejat. Festival toimub Eesti ja Prantsuse kultuuri- ja välisministeeriumite koostöös, programmi viivad ellu Prantsuse Instituut ja Eesti suursaatkond Pariisis.

Lisainfo:

www.estonie-tonique.com

www.104.fr

Tagasi