Muusikauudised

TTÜ Vilistlaste Naiskoor esitleb uut plaati

1. novembril esitleb TTÜ Vilistlaste Naiskoor oma vastvalminud heliplaati Helen Tobias-Duesbergi kooriloominguga. Plaadi esitluskontsert toimub 1. novembril kell 18.30 Mederi saalis (Tallinn, Suur-Kloostri 16).

Plaadile on salvestatud Helen Tobias-Duesbergi „Reekviem“, kantaat „Läbi aastaaegade“ ja kuus väiksemat laulu. TTÜ Vilistlaste Naiskoori dirigeerivad Andres Heinapuu ja Tiina Selke, plaadil on kaastegevad tšellist Kristjan Saar, kontsertmeister Tiina Renser, sopran Heli Veskus ja organist Piret Aidulo, koori solist on Tagli Pitsi. Käesolev väljaanne on helilooja Helen Tobias-Duesbergi esimene Eestis välja antud autoriplaat. Muusika on plaadile salvestanud Tanel Klesment, plaaditekstid koostas Malle Maltis.

Eesti muusikaklassiku Rudolf Tobiase noorim tütar, helilooja ja organist, Helen Tobias-Duesberg (1919–2010), sündis New Yorgis, kuid veetis lapsepõlve ja noorusaastad Eestis. Muusikahariduse oreli ja kompositsiooni alal omandas ta Eestis, Saksamaal ja USA-s. Alates 1951. aastast tegutses ta USA-s organisti, helilooja ja pedagoogina. Helen Tobias-Duesbergi loomingus on olulisel kohal koori- ja kammermuusika valdavalt klassikalistele koosseisudele, klaveri ja oreliteosed ning redaktsioonid ja seaded isa Rudolf Tobiase loomingust. Helen Tobias-Duesbergi põhjamaiselt karges, vaoshoitud väljenduslaadiga muusikas leidub nii neoklassikalisi stiilivõtteid kui ka viiteid olulisele inspiratsiooniallikale - eesti rahva- ja lastelauludele ning vaimulikele rahvaviisidele.

TTÜ Vilistlaste Naiskoor

Tagasi