Muusikauudised

Pianist Tanel Joametsa kontserdireis Tartu sõpruslinnades ja mujal Skandinaavias

30. septembrist 22. oktoobrini viibib pianist Tanel Joamets kontserdireisil Soomes, Rootsis, Taanis, Norras ja Hollandis, mille raames annab ta kokku üksteist kontserti. Esitamisele tuleb kava, kus on kesksel kohal Eduard Tubina Klaverisonaat nr. 2 „Virmaliste sonaat“, lisaks kõlavad Sibeliuse ja Griegi palad, Rahmaninovi etüüd-pildid, Skrjabini poeem, etüüdid ning Sonaat nr. 2.

Kuus kontserti leiavad aset Tartu sõpruslinnades Tamperes, Turus (Soome), Frederiksbergis (Taani), Bærumis (Norra), Zutphenis (Holland) ja Uppsalas (Rootsi), lisaks esineb Joamets Oulus, Rovaniemis, Ivalos, Stockholmis ja Göteborgis. Pianisti enda sõnul kasvas kontserdireisi idee välja soovist viia Tubina „Virmaliste sonaati“ võimalikult paljude kuulajateni. Valituks osutusid just Tartu sõpruslinnad, sest Tubin kuulus Tartu koolkonda, samuti on tartlane ka Joamets ise.

Tanel Joamets alustas kontsertidega 30. septembril Oulus Tulindbergini saalis. Järgnesid ülesastumised 1. oktoobril Rovaniemis ja 2. oktoobril Ivalos. Järgmine kontsert toimub 5. oktoobril Turu Konservatooriumis, mille järel sõidab Joamets Rootsi, et esineda Uppsalas, Stockholmis ja Göteborgis.

Selle aastanumbri sees jõuab Tanel Joamets anda veel kaheksa kontserti Venemaal ning jätkata sarjaga „Kaheksa portreed“. Lisainfo saadaval Tanel Joametsa kodulehel.

Tagasi