Muusikauudised

Aaro Pertmanni vokaaltsükli esiettekanne

28. septembril kell 19 tuleb Paide raekojas esiettekandele Aaro Pertmanni laulutsükkel sopranile ja keelpillikvartetile “Viis luuletust Josef Knechti üliõpilaspõlvest” (2009/2010). Helilooja kodulinna Paide 720. sünnipäevale pühendatud kammerkontserdil esitavad teose sopran Pille Lill ja keelpillikvartett “Prezioso”. Teose tekst pärineb Hermann Hesse romaanist “Klaaspärlimäng”. Laulutsükli viis osa (eestikeelne tõlge Ain Kaalepilt) on pealkirjadega “Kaebus”, “Ent tõelus on me salajane ihk”, “Üht vana filosoofi lugedes”, “Ühe Bachi tokaata puhul” ja “Klaaspärlimäng”.

Kirjanik Hermann Hesse perekonna juured on seotud Paide (Weissensteini) linnaga. Kirjaniku vanaisa Carl Hermann Hesse (1802–1896) oli 19. sajandil aastakümneid Järva maakonnaarstiks ja suurem osa tema elust möödus Paides. Ta on maetud Paidesse Reopalu kalmistule. 2006. aastal tagasi külastas Paidet ühenduse “Weissenstein” kutsel Hermann Hesse lapselaps Christine Widmer-Hesse koos abikaasaga.

Kontsert on linnarahvale tasuta ja seda on toetanud Järvamaa Pärandi Sihtkapital, Paide linnavalitsus ja Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium.

Tagasi