Muusikauudised

Tõnu Kõrvitsa “Safra” Venemaa esiettekanne


Tõnu Kõrvits
Foto: Kaupo Kikkas
26. septembril toimub Tõnu Kõrvitsa “Safra” Venemaa esiettekanne 10. rahvusvahelisel muusikafestivalil “Aastaajad” Moskvas. Tulest ja põlemisest inspireeritud teose esitavad Mihkel Poll (klaver) ja muusikasündmuse korraldaja Moskva Kammerorkester “Aastaajad” oma peadirigendi Vladislav Bulahhovi juhatusel. 12. septembril alanud festivali lõppkontsert toimub Moskva konservatooriumi Rahmaninovi saalis. Kontserdi esimeses pooles on kavas Joaquin Turina (1882–1949), Igor Evardi (1963) ja Аleksander Arutjunjani (1920) muusika, teise poole avab Kõrvitsa “Safra”, misjärel kõlavad Hispaania rahvalauluseaded.
Mihkel Poll (1986) on särava tähelennuga noor pianist, kelle nimel on mitmed rahvusvahelised konkursivõidud. Praegu õpib ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias professor Ivari Ilja juures ja Londonis, Guildhalli Muusika ja Draama Koolis professor Ronan O´Hora klaveriklassis.

“Safra” (2005) klaverile ja keelpilliorkestrile oli esiettekandel Niklas Pokki soleerimisel Mänttä Muusikafestivalil Soomes, teost saab kuulata 2009. aastal ilmunud duubelplaadilt “Eesti Muusika-ja Teatriakadeemia 90”.


  Mihkel Poll
  Foto: Kaupo Kikkas

 

 

Tagasi