Muusikauudised

Eesti Filharmoonia Kammerkoor 30


Foto: Kaupo Kikkas
 

 9.–12. septembrini toimuvad Eesti Filharmoonia Kammerkoori hooaja avakontserdid, mis sel korral mööduvad kollektiivi 30. sünnipäeva tähe all. Daniel Reussi juhatusel kõlavad Arvo Pärdi “2 slaavi psalmi”, Galina Grigorjeva “Nox vitae” (tekst Innokenti Annenski) ja Rudolf Tobiase “Väike Suurreede motett” ja “Vivit!”, samuti Alfred Schnittke ja Johannes Brahmsi muusika. Pärdi “Es sang vor langen Jahren” (tekst Clemens von Brentano) esitavad Iris Oja (alt), Harry Traksmann (viiul) ja Arvo Haasma (vioola).

Kontserdid leiavad aset Tartu Jaani kirikus (9.09), Haapsalu Toomkirikus (10.09), Rakvere Kolmainu kirikus (11.09) ja Tallinnas Niguliste kirikus (12.09). Rakveres, Arvo Pärdi sünnipäevakontserdil, täidab kontserti tema ulastuslikum a cappella kooriteos “Kanon Pokajanen”. Juubelihooajale pühendatud fotonäitust on võimalik külastada alates 1. septembrist Estonia kontserdisaali fuajees. Näituse kuraator on EFK asutajaliige, laulja ja fotograaf Tõnu Tormis. Estonia kontserdisaalis on näitus avatud septembri lõpuni. Edasi eksponeeritakse fotosid Eesti Kontserdi majades Pärnus, Jõhvis ja Tartus.

Eesti Filharmoonia Kammerkoori asutas 1981. aastal Tõnu Kaljuste, kes oli koori kunstiline juht ja peadirigent kakskümmend aastat. Aastail 2001–2007 jätkas tema tööd inglise muusik Paul Hillier. Alates hooajast 2008/2009 on koori kunstiline juht ja peadirigent Daniel Reuss.

Tagasi