Muusikauudised

Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri avakontsert


Täna, 2. septembril kell 19 toimub Estonia kontserdisaalis Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri 85. juubelihooaja avakontsert. Orkestri kunstilise juhi Neeme Järvi juhatusel kõlavad Villem Kapi „Põhjarannik“ (1958, kaastegev Eesti Rahvusmeeskoor), Robert Schumanni Sümfoonia nr. 3 ja Richard Straussi sümfooniline poeem „Don Quijote“, kus soleerivad Aleksandr Zemtsov vioolal ja Jan-Erik Gustafsson tšellol.

Kontsert kuulub kontserdisarja Jubilate, mis on pühendatud ERSO 85. juubelile. Jubilate järgmine kontsert „ERSO 85. Sõjasümfooniad“ leiab aset 16. detsembril, kus kõlavad Tubina ja Šostakovitši sümfooniad taaskord maestro Järvi juhatusel.

Avakontserti on otseülekandena võimalik kuulata Klassikaraadiost ning pühapäeval, 4. septembril kell 20.10 on Eesti Televisiooni eetris saade ERSO hooaja avamisest.  

Eesti muusika on sel hooajal ERSO kontserdiprogrammides olulisel kohal: 16. septembril kõlava „Pathétique“ kavas on Tšaikovski kuulsa 6. sümfoonia ja Bruchi topeltkontserdi kõrval Eino Tambergi "Festivo" (2008), mis pühendatud kontserdi dirigendile ning ERSO eelmisele peadirigendile Nikolai Aleksejevile. „Mozart Tallinnas“ esitleb tuntud Mozarti-interpreeti pianist Kalle Randalut ning Saksa dirigenti Christoph Poppenit. Viini klassiku kõrvale sobitub ka Erkki-Sven Tüüri "Lighthouse" (1997) keelpilliorkestrile.

 

Tagasi