Muusikauudised

ETV tütarlastekoor ja Aarne Saluveer Argentiinas


 

3.–10. augustini toimub Puerto Madrynis (Argentiina) IX Maailma Koorimuusika Sümpoosion, kuhu esimese eesti koorina on osalema kutsutud ETV tütarlastekoor ja dirigent Aarne Saluveer, kes ühtlasi viib läbi ka ühe neljast sümpoosionil toimuvast meistrikursusest.

Tütarlastekoor koos oma dirigendiga viibib Argentiinas juba alates 27. juulist. Tänaseks päevaks on kontserditurnee käigus esinetud kuues erinevas linnas (Pilar, Adrogué, La Plata jt), ees ootavad veel mitmed ülesastumised. Mitmekülgsetes kontserdikavades on kõlanud peamiselt eesti koorimuusika (Veljo Tormis, Arvo Pärt, Urmas Sisask, Cyrillus Kreek, Tõnu Kõrvits), kuid ka teosed sellistelt autoritelt nagu Gustav Holst, Ástor Piazzolla, Pekka Kostiainen, Michael Bojesen ja Egil Hovland.

8.–10. augustini viib Aarne Saluveer Puerto Madrynis läbi meistrikursuse, mille teemaks on noortekooride repertuaar. ETV tütarlastekoor annab sümpoosionil kolm kontserti, sealhulgas osaletakse ka viimasel õhtul, 10. augustil toimuval galakontserdil, kus esinevad veel Coro de Cámara de Quilmes Argentiinast, Camerata Musica Limburg Saksamaalt ja Salt Lake Choral Artists Ameerika Ühendriikidest. Muuhulgas tulevad esitamisele Arvo Pärdi „Peace upon You, Jerusalem“ (2002), Veljo Tormise „Kanarbik“ (1964), „Talvehommik“ (1968), „Sampo tagumine“ (1997/2003) jt.

Tagasi