Muusikauudised

Tallinn Sinfonietta kontserdireis Itaalias


 

15.–18. juulini viibib kammerorkester Tallinn Sinfonietta koos dirigent Andres Mustoneniga Itaalias, et anda neli kontserti. Sel aastal juba mitmeid kordi välismaal (Hollandis, Šveitsis, Austrias, Belgias) esinenud orkester astub 15. juulil üles Ravello festivalil, 16. juulil antakse kontsert Riminis, 17. juulil Mittelfestil ja 18. juulil Emilia Romagna festivalil. Kavas on Johann Sebastian Bachi, Joseph Haydni, Wolfgang Amadeus Mozarti, Joonas Kokkoneni, Ástor Piazzolla, Arvo Pärdi, Gia Kantšeli, Einojuhani Rautavaara, Aleksander Knaifeli, Valentin Silvestrovi ja Sofia Gubaidulina teosed.

2008. aastal dirigent Risto Joosti poolt loodud Tallinn Sinfonietta koondab Eesti parimaid noori muusikuid. Orkestri repertuaaris on eriline koht Mozartil, kuid mängitakse ka teoseid Bachist Tüürini ning Corellist Piazzollani. Nende erilised kontserdikavad soovivad näidata, et klassikaline muusika on siiski elav ja rõõmutoov ka tänases päevas ning kingib kuulajale unustamatu kogemuse. Tallinn Sinfonietta on osalenud Eesti mainekatel festivalidel nagu “Klaaspärlimäng” Tartus ja David Oistrahhi Festival Pärnus.
Juulis on ka kodupublikul võimalik külastada Tallinn Sinfonietta kontserte – festivalil „Klaaspärlimäng“ antakse kokku neli kontserti, millest kolme juhatab Risto Joost ning ühte Andres Mustonen.

Tagasi