Muusikauudised

Kultuurkapitali aastapreemia Urmas Sisaskile

28. jaanuaril anti Eesti Nuku- ja Noorsooteatris üle tänavused Eesti Kultuurkapitali ja sihtkapitalide aastapreemiad. Helikunsti aastapreemia pälvis Urmas Sisask universumi armastuse vahendamise eest. Eesti Kultuurkapitali aastapreemia suurus on 7000 eurot. Helikunsti sihtkapitali aastapreemiad anti välja rahvusvahelisel muusikapäeval - 1. oktoobril 2010.

Urmas Sisask on õppinud kompositsiooni Tallinna Muusikakeskkoolis Anatoli Garšneki, René Eespere ja Mati Kuulbergi juhendamisel ning lõpetanud Tallinna Riikliku Konservatooriumi 1985. aastal René Eespere õpilasena. Sisask on tuntust kogunud eeskätt oma kooriteoste ning klaverimuusikaga. Tema loomingu peamised allikad on astronoomia, folkloor ja religioon. Möödunud aasta septembris oma 50. aasta juubelit tähistanud helilooja nimetati jaanuari alguses Eesti Rahvusringhäälingu poolt Aasta Muusikuks

Urmas Sisaski muusikat on võimalik kuulata juba laupäeval Tartus, kus tuleb taas ettekandele tema Missa nr. 6 „Madise missa“ op. 121 (2009). Suurteose esitavad Rapla ühisgümnaasiumi lastekoor Riinimanda ja Mitte Riinimanda noorte- ja vilistlaskoor, dirigendid Urve Uusberg, Pärt Uusberg, Sirlen Rekkor, Jaanika Kilgi, kammeransambli juht Heli Kendra ning organist Hille Poroson. Kontsert toimub 5. veebruaril kell 12 Tartu Salemi kirikus.


Mariliis Valkonen

Tagasi