Muusikauudised

Festival „Täiuslik vaikus“

11.–13. veebruarini toimub juba neljandat korda festival „Täiuslik vaikus“, kus esinevad plaadifirma ECM artistid, keda kõiki seob süüvimine kõla kordumatusse eripärasse. Seekordse festivali südames on Vahemere maade muusika.

11. veebruari kontserdil pealkirjaga „Laulud, hümnid ja tantsud“ esinevad Anja Lechner (tšello, Saksamaa) ja Vassilis Tsabropoulos (klaver, Kreeka), kes esitavad Kaukaasia, Tiibeti ja muu Kesk-Aasia rituaalsel muusikal põhinevaid Kreeka filosoofi Gurdjieffi kompositsioone. Improvisatsiooniline õhtu toimub KUMU auditooriumis kell 19.

12. veebruaril kell 19 on võimalik KUMU auditooriumis näha filmi ECMi loojast Manfred Eicherist, kellega pärast filmi jätkub vestlus Immo Mihkelsoni juhtimisel.

Eesti muusikast saab osa 13. veebruaril kell 16 Mustpeade majas, kus kontserdi annavad NYYD Ensemble’i ja Tallinna Kammerorkestri solistid. Kavas Erkki-Sven Tüüri „Arhitektoonika II“ (klarnetile, tšellole ja klaverile, 1986), „Fata Morgana“ (viiulile, tšellole ja klaverile, 2002), „Symbiosis“ (viiulile ja kontrabassile, 1996), „Dedication“ (tšellole ja klaverile, 1990) ja Helena Tulve „luminuex/opaque“ (viiulile, tšellole, klaverile ja kolmele veiniklaasile, 2002). Ansambli kavas on ka Alfred Schnittke „Serenaad“, Frank Martini „Ballaad“ ja John Cage’i „4’33“.

Sama päeva õhtul kell 19 toimub KUMU auditooriumis džässmuusika kontsert „Stories yet to tell“, kus musitseerivad Grammy nominendid Norma Winstone (vokaal, Inglismaa), Klaus Gesing (bassklarnet, tenorsaksofon, Saksamaa) ja Glauco Venier (klaver, Itaalia).

Festivali kunstiline nõustaja on Erkki-Sven Tüür, festivali korraldab Tallinna Filharmoonia Kultuuripealinn Tallinn 2011 raames.

Tagasi