Muusikauudised

Eesti Filharmoonia Kammerkoor astub Prantsusmaal üles kahes ooperis


Eesti Filharmoonia Kammerkoor
Foto: Kaupo Kikkas

Juulis on Eesti Filharmoonia Kammerkooril taas kord võimalus osaleda kahes erinevas ooperiprojektis koos tunnustatud ooperilauljate, dirigentide ning lavastajatega. Aix-en-Provence’is tulevad ettekandele Giuseppe Verdi „Traviata“ ja Wolfgang Amadeus Mozarti „Tiituse halastus“. Mõlemad ooperid etenduvad Aix-en-Provence’i festivali raames Theatre de l’Archeveche’is.

Verdi „Traviata“ esietendub 6. juulil koostöös Viini Riigiooperi ja Dijoni Ooperiga. Ooperi on lavastanud Jean-François Sivadier, peaosades laulavad Natalie Dessay või Irina Lungu, Ludovic Tézier ning Charles Castronovo või Fabrizio Mercurio, dirigeerib Louis Langrée. Etendused toimuvad kümnel õhtul 6.–24. juulini.

Mozarti „Tiituse halastuse“ on lavale toonud David McVicar ning dirigeerib Sir Colin Davis. Ooperi esiettekanne leiab aset 7. juulil ning lisaks mängitakse ooperit veel viiel õhtul 10.–21. juulini. Peaosades laulavad John Mark Ainsley, Carmen Giannattasio, Sarah Connolly, Anna Stephany, Simona Mihai ja Darren Jeffery. „Tiituse halastus“ etendub koostöös Théâtre du Capitole in Toulouse’i ja Marseille’ Ooperiga.

Eesti Filharmoonia Kammerkoor on teinud ooperites kaasa ka varemgi: 2004. aasta detsembris osaleti dirigendi Roland Böeri kutsel Giacomo Puccini „Boheemis” Luxembourgi Grand Theatre’is ning 2009. aasta augustis ja 2010. aastal jaanuaris dirigent Marc Minkowski kutsel Mozarti „Idomeneos“ Bremenis ja Salzburgis.

Tagasi