Muusikauudised

XI Noorte Laulu- ja tantsupidu „Maa ja ilm“

1.–3. juulini toimub Tallinnas Noorte Laulu- ja Tantsupidu pealkirjaga „Maa ja ilm“. See on otsimise ja leidmise lugu, mis jutustab sellest, kuidas suurt ilma igatsedes leiad oma väikese maa.

Esmakordselt toimub nii laulu- kui tantsupidu ühes ja samas kohas – Lauluväljakul. Noortepidu avatakse 1. juulil kell 19 Lauluväljakul ühendkooride esinemise ja tantsupeo I etendusega. 2. juulil jätkub pidu tantsupeo II etendusega kell 20. 3. juulil kell 9 algab rongkäik Vabaduse väljakult Lauluväljakule ning orienteeruvalt kell 13 toimub laulupeo kontsert.

Noorte laulu- ja tantsupeo „Maa ja ilm“ programmijuht on Raul Talmar, laulupeo kunstiline juht on Veronika Portsmuth, tantsupeo kunstiline juht on Märt Agu. Liigijuhid on Aarne Saluveer (mudilaskoorid), Elo Üleoja (lastekoorid), Hirvo Surva (poistekoorid), Peeter Perens (noormeestekoorid), Triin Koch (neidudekoorid), Veronika Portsmuth (segakoorid), Hando Põldmäe (puhkpilliorkestrid), Jüri-Ruut Kangur (noorte sümfooniaorkestrid), Ando Kiviberg (rahvamuusika), Siim Aimla (rokk). Ühendkoore dirigeerivad Raul Talmar, Ants Soots, Olari Elts, Tiia-Ester Loitme ja Veronika Portsmuth.

Igal kooriliigi kavas on mõni uus Eesti helilooja teos. Esiettekandele tuleb Olav Ehala „Maa ja ilm“ (tekst Viiu Härm) ühendkooride esituses, Tauno Aintsi „Kordamiseks“ (tekst Leelo Tungal) mudilaskoorile, René Eespere „Dies festus“ puhkpilliorkestrile, Ott Kase „Puhu tuul Liivi rahvaviisi Pūt vējiņi teemal“, Piret Rips-Laulu „Olles osa oma maast“ (tekst Leelo Tungal) lastekoorile, Tõnu Kõrvitsa „Kaanon“ noorte sümfoniaorkestrile, Aare Kruusimäe „Ilusa rõõmu laul“ (tekst Leelo Tungal) neidudekoorile, Erki Meistri „Taevatelgede laul“ (indiaani folkloor) ja Priit Pajusaare „Tulnukate laul“ (tekst Aapo Ilves) poistekoorile, Kadri Hundi „Lauljaks loodud“ (rahvaluule) noormeestekoorile ja Erki Meistri „Tulesulased“ (tekst Erki Meister) poiste-ja noormeestekoorile. Lisaks kõlavad esiettekandel arvukalt põnevaid seadeid.

XI Noortepidu kuulub Kultuuripealinn Tallinn 2011 programmi.

Vaata täpsemalt http://maa-ja-ilm.laulupidu.ee/

Tagasi