Muusikauudised

Sarjas „Violino bis!“ esineb Andrus Haav

Järjekordses keelpillisarjas „Violino Bis!“ astub üles Soomes elav viiuldaja Andrus Haav, keda saadab pianist Ralf Taal. Duo, kes on koos musitseerinud juba aastaid, esineb 1. märtsil kell 19 Estonia kontserdisaalis ning 2. märtsil kell 19 Tartu Ülikooli aulas. Kontsertide kavas kõlavad Johannes Brahmsi Sonaat nr. 1, Robert Schumanni „Romanss“ ja „Fantaasia“, Maurice Raveli „Mustlane“ ning Pjotr Tšaikovski „Vene tants“ balletist „Luikede järv“ ja „Valss scherzo“.

Andrus Haav on lõpetanud viiuli erialal Tallinna Muusikakeskkooli (õp. Aino Riikjärv), Eesti Muusikaakadeemia (õp. Mari Tampere) ja Sibeliuse Akadeemia (õp. Igor Bezrodnõi). Ta on võitnud eesti noorte interpreetide konkurss-festivali „Con brio“ (1992) ning Heino Elleri nimelise rahvusvahelise viiuldajate konkursi (1996). Haav on töötanud Rahvusooper Estonia orkestri kontsertmeistrina ning õppejõuna Eesti Muusikakadeemias.


Andrus Haav

Alates 1996. aastast mängib ta Soome Rahvusooperi orkestris (alates 2000 üks kontsertmeistreid). Andrus Haav on esinenud nii solistina kui ka mitmetes erinevates kammerkoosseisudes ning olnud külaliskontsertmeister Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris.

Agnes Toomla

 

Tagasi