Muusikauudised

Kaminamuusika sarjas kõlab Ivan Mülleri Klarnetikvartett nr. 1

2. märtsil kõlab kell 19 Tallinna Vanalinna Muusikamajas Kaminakontserdi sarjas kontsert, kus üles astuvad Toomas Vavilov klarnetil, Arvo Leibur viiulil, Toomas Nestor vioolal ja Aare Tammesalu tšellol. Kavas on Bernhard Cruselli Klarnetikvarteti nr. 1 Es-duur ja Johan Halvorseni Händeli teemale kirjutatud Passagaclia viiulile ja tšellole kõrval 1786. aastal Tallinnas sündinud Ivan Mülleri 1830. aastate paiku avaldatud Klarnetikvartett nr. 1.

Mitmetes Euroopa linnades tegutsenud Ivan Müller (1786–1854) oli suurepärane klarnetist, helilooja ja pilliehitaja, kes täiustas oluliselt klarneti klapisüsteemi, muutes selle tänapäevast virtuoossust võimaldavaks muusikainstrumendiks. Võimalik, et kontserdil esitatava Mülleri Pariisis kirjutatud Klarnetikvarteti näol on tegemist Eesti esiettekandega.

Kaminamuusika kontsertide kaubamärgiks on kodune ja sundimatu õhkkond hubases Vanalinna Muusikamaja saalis, huvitavad kontserdikavad ning täiendavad kommentaarid. Lisaks on kuulajatel võimalik kontserdijärgses kohvilauas esinejatega vestelda.

Kontserdi korraldajad on Vanalinna Hariduskolleegium ja Vanalinna Muusikamaja, toetab Eesti Kultuurkapital.

Agnes Toomla

Tagasi