Muusikauudised

Sten Lassmann pälvis Heino Elleri nimelise muusikapreemia

 


Sten Lassmann
Foto: Edith Raamat

Neljateistkümnenda Heino Elleri muusikapreemia pälvis pianist Sten Lassmann Elleri klaverimuusika esitamise, salvestamise ja propageerimise eest aastatel 2008–2011. Preemia pidulik üleandmine, millele lisandub Heino Elleri enda poolt voolitud jalutuskepp, toimub 22. märtsil kell 16 Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi sinise laega saalis.

Käesoleval ajal õpib Sten Lassmann Londoni Kuningliku Muusikaakadeemia doktoriõppes, olles keskendunud Heino Elleri klaverimuusika uurimisele ja salvestamisele. Lassmann on endale eesmärgiks seadnud kogu Elleri klaveriloomingu plaadistamise, praeguseks on salvestatud kolme plaadi jagu muusikat ning käsil on töö neljandaga. Valmivate plaatide esitlusega on kavas tähistada Heino Elleri 125. juubelit 2012. aastal.

Heino Elleri nimelist muusikapreemiat annab välja Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum kui helilooja pärandi hoidja ja autoriõiguste omanik. Preemia antakse noorele heliloojale tema loomingu eest ja/või interpreedile, muusikateadlasele või mõne muu eluala esindajale, kes on oluliselt aidanud kaasa Heino Elleri elu- ja loometöö laiemale tutvustamisele. Preemia laureaatide hulka kuuluvad näiteks heliloojad Tauno Aints, Mart Siimer, Tatjana Kozlova, Ülo Krigul, muusikateadlane Tiia Järg, muusikapedagoog Vivian Tordik jt.

Laura Vaikma

 

Tagasi