Muusikauudised

Eesti Interpreetide Liidu kontserdid märtsis

Eesti Interpreetide Liidu kontserdisari „Eliitkontserdid“ jätkub märtsikuus kontsertidega Tallinnas, Laulasmaal ja Pärnus.

13. märtsil kell 19 toimub Estonia kontserdisaalis kontsert „Interpreedid eetris“, mis kuulub raadiokontsertide nädala „Kultuuripealinn Tallinn 2011“ programmi.
Lavale astuvad pianistid Age Juurikas, Rein Rannap, Marko Martin ning kvartett koosseisus Arvo Leibur (viiul), Toomas Vavilov (klarnet), Henry-David Varema (tšello) ja Peep Lassmann (klaver). Kontserdi kavas olevaid Rein Rannapi, Franz Schuberti, Ferenc Liszti, Sergei Rahmaninovi ja Olivier Messiaeni teoseid vahendavad oma kuulajatele lisaks Klassikaraadiole veel Taani, Soome, Norra, Läti, Leedu, Belgia ja Kanada raadiojaamad.

18. märtsil esinevad metsosopran Iris Oja ja organist Ulla Krigul Pärnu Eliisabeti kirikus. Kontserdil „Põhjamaa pilte“ kõlavad soome heliloojate Kaija Saariaho, Oskar Merikanto, Leevi Madetoja, Selim Palmgreni ja Tauno Pylkkäneni teoste kõrval Lepo Sumera „Tähed“ (2000), Andres Uibo „Apokalypsis symphony“ IV osa ning esiettekandena Eestis Tõnu Kõrvitsa „An Tionnsgann“ (2010).

Prantsuse muusikat trompetile ja klaverile esitavad 21. märtsil kell 19 trompetist Indrek Vau ja pianist Peep Lassmann. Kontsert leiab aset Laulasmaa koolis.

24. märtsil on Estonia kontserdisaali lava taaskord eesti tippinterpreetide päralt – põhjamaiseid teoseid esitavad Iris Oja ja Ulla Krigul ning prantsuse muusika kõlab Indrek Vau ja Peep Lassmanni esituses.

Lisainfo Eesti Interpreetide Liidu kodulehel.


Peep Lassmann

Iris Oja

Ulla Krigul

Age Juurikas

Indrek Vau

Toomas Vavilov

Rein Rannap

Marko Martin

Henry-David Varema

Laura Vaikma

Tagasi