Muusikauudised

Algavad Eesti Muusika Päevad

 

   

21.–26. märtsini toimub Tallinnas festival “Eesti muusika päevad”. Eesti Heliloojate Liidu korraldatav iga-aastane suurim eesti heliloomingut tutvustav sündmus pakub tänavu 10 kontserti, kus tuleb esiettekandele üle tosina uue teose, mitmetunnine Eesti heliloojate esitluskontsert Tallinn Music Week-i raames, muusikaajakirjanduse nõukoda ja videomuusika õhtu.

Neli kammerkontserti ühendavad Eesti muusika ja muusikud kolleegide ja nende loominguga Eesti naaberriikide pealinnadest – Helsingist, Riiast, Stockholmist ja Moskvast.

Märt-Matis Lille autorikontsert on osa festivali “Eesti muusika päevad” ja Kultuuripealinn Tallinn 2011 aasta läbi kestvast programmist “Resideeruv helilooja igale Tallinna linnaosale”.

Eesti Riiklik Sümfooniaorkester Mihhail Gertsi juhatusel toob kuulajateni Kristjan Kõrveri, Märt-Matil Lille, Monika Mattieseni, Toivo Tulevi ja Erkki-Sven Tüüri uued teosed.

Festivali kavast leiab ka orelikontserdi Veljo Tormise ja Edgar Arro muusikaga, kaks loominguõpilaste kontserti ning mitmetunnise Eesti heliloojate esitluskontserdi Tallinn Music Weekil – 24.–26. märtsini kestev showcase-festival ja muusikatööstuse võrgustiku üritus.

Festivali kunstilised juhid on Timo Steiner ja Ülo Krigul.

Vaata täpset kava siit.

Tagasi