Muusikauudised

Resonabilise kontserdid Tartus ja Pärnus

19. ja 27. märtsil annab ansambel Resonabilis kaks kontserti Tartus ja Pärnus. Ettekandele tuleb kava, mida ansambel esitles 2010. aasta sügisel Tallinnas ja Viljandis kontserdisarjas rePRESSIOON 2. Kontserdil kõlavad Helena Tulve „North Wind, South Wind“ (2010), Tauno Aintsi „3film“ (2010), Andrus Kallastu „Eleegiline troop“ (2010), Kaija Saariaho „Mirrors“ flöödile ja tšellole, Anton Weberni Variatsioonid op. 27 (seade kandlele: Kristi Mühling) ning uudisteosena Eestis Fulbrighti stipendiumiga kompositsiooni õppiva noore Ameerika helilooja Eugene Birmani teos „defixio2“.

Kontserdid toimuvad 19. märtsil kell 18 Tartu Püha Luuka kirkus ja 27. märtsil kell 14 Pärnu rakeojas sarja ABONOMENT 007 raames.

Resonabilise algatatud sari rePRESSIOON (kui surveavaldus) sai alguse 2009. aastal. Oma ebatavalise koosseisu tõttu on ansambel pidanud pidevalt survet avaldama nii heliloojatele kui ka endile, et tellida, otsida, leida ja esitleda uut repertuaari.

 


Ansambel Resonabilis
 

Ansambel Resonabilis, koosseisus Kristi Mühling (kannel), Iris Oja (hääl), Tarmo Johannes (flööt) ja Aare Tammesalu (tšello), asutati Tarmo Johannese ja Kristi Mühlingu eestvedamisel 2002. aastal. Ansambli unikaalne koosseis on köitnud mitmeid heliloojaid nii Eestis kui ka välismaal ning enamik ansambli repertuaari kuuluvatest teostest on loodud spetsiaalselt just sellele koosseisule.

Eesti heliloojatest on Resonabilisele kirjutanud Margo Kõlar, Märt-Matis Lill, Kristjan Kõrver, Tatjana Kozlova, välisautoritest Daan Manneke (Holland), David Helbich (Saksamaa), Antti Auvinen (Soome), Santa Ratniece (Läti). Ansambli eesmärgiks on tutvustada ka selliste lääne nüüdismuusika klassikute teoseid, mida Eesti kontserdisaalides tihti ei kuule.

Agnes Toomla

Tagasi