Muusikauudised

Erkki-Sven Tüüri „Conversio“ ettekanded Kanadas ja Suurbritannias

 


Erkki-Sven Tüür
Foto: Taavi Kull

Sel nädalal jõuab Erkki-Sven Tüüri kammerteos „Conversio“ Kanada ja Suurbritannia muusikafestivalide lavadele. 1994. aastal loodud minimalistlikku pala viiulile ja klaverile on kolmele plaadile jõudnud sagedasti esitatud teos. 6. juunil kannavad „Conversio“ ette Mark Fewer (viiul) ja John Novacek (klaver) Kanadas Halifaxis Sir James Dunni Teatris, kus toimuv kontsert kuulub kahe aasta tagant aset leidva kahenädalase kammermuusika festivali Scotia Festival of Music programmi.

Tegemist on ameerika pianisti John Novaceki sooloõhtuga, mille esimene pool koosneb klassikalisest muusikast (Wolfgang Amadeus Mozart,  Bela Bartók, Johannes Brahms), teine pool kuulub uuemale muusikale – koos Mark Feweriga kantakse ette Tüüri, John Adamsi ja George Antheili teoseid. „Conversiot“ on Novacek erinevate lavapartneritega esitanud varem mitmel korral nii Euroopas kui ka Ameerikas ja Kanadas.

11. juunil kõlab „Conversio“ Pekka Kuusisto (viiul) ja Alasdair Beatsoni (klaver) esituses Aldeburghi Püha Peetri ja Pauli kirikus Aldeburghi Festivalil. Kontsert kannab pealkirja „Kontrastid“ Bela Bartóki samanimelise teose järgi, vihjates ühtlasi programmi kirevusele (György Kurtág, Iiro Rantala, Sebastian Fegerlund, improvisatsioonid ja Soome tango).

Tagasi