Muusikauudised

Tauno Aintsi muusikaga kontsert-etendus "Limpa"

 


Tauno Aints
Foto: Triin Maasik

25. mail kell 18 toimub Haabersti Vaba Aja Keskuses Tauno Aintsi muusikaga kontsert-etendus "Limpa". Andrus Kiviräha raamatu "Limpa ja mereröövlid" järgi on etenduse lavastanud Andres Dvinjaninov, laulutekstide autor on Urmas Lennuk. Laval on Alo Kurvits (Limpa), Laura Peterson (Limma), Andres Dvinjaninov (isa, Une-Mati) ja Nukuteatri näitlejad Anti Kobin (Limmo), Tiina Tõnis (ema, vanaema), Andres Roosileht (tekk), Ingrid Isotamm (lina), Taavi Tõnisson (padi), Lee Trei (kaisu). Muusika on salvestanud Noorte naiste koor Miina (dirigent Veronika Portsmuth) ning Tallinna Kammeorkester Aivo Välja juhatusel, lisaks Mihkel Peäske (flööt), Kristjan Kungla (fagott), Jana Peäske (klaver), Madis Metsamart (löökpillid) ja Jorma Puusaag (kitarr). Sissepääs on tasuta.

Kontsert-etendus "Limpa" näol on tegemist 2007. aasta jaanuaris esietendunud lavaloo uusversiooni esiettekandega. See kuulub läbi aasta kestvasse sündmuste sarja "Resideeruv helilooja igale Tallinna linnaosale", mida korraldab Eesti Heliloojate Liit ning mis seisab ka Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 programmis.

Tauno Aintsi resideerumine sai alguse 11. mail Haabersti Vaba Aja keskuses, kus esitleti Haabersti elanikelt kogutud viisijuppidest komponeeritud linnaosa tunnusmeloodiat. Samal õhtul võis näha ka kunstnik Tobias Hagleitneri lühifilmi "Majapaneel", kus Õismäe paneelmaja struktuuri süüvivas pildis on muusikana kasutatud Tauno Aintsi ansambliteost "1film" (2006).

Tauno Aints (1975) on kirjutanud nii laste-, koori-, filmi- kui ka elektroakustilist muusikat, loonud teoseid rahvapilliansamblile, bigbandile ja sümfooniaorkestrile. Ansambli Genialistid endine liige on tuntud ka arranžeerijana. 2006. aastal äratas Aints tähelepanu Veljo Tormise ja hevibändi "Metsatöll" loomingu seadetega Eesti Rahvusmeeskoori ja "Metsatölli" esituses festivalil "Maailmaküla", Gustav Ernesaksa lastelaulust "Rongisõit" valminud kaasaegne seade mudilaskoorile ja sümfooniaorkestrile oli 2007. aastal X Noorte laulupeo kavas. Populaarsed on tema laulud lastesaatest "Buratino tegutseb jälle". Aints on lõpetanud Viljandi Kultuurikolledži levimuusika erialal ja Eesti Muusikaakadeemia kompositsiooni erialal. Tauno Aints töötab muusikateoreetiliste ainete õpetajana Tallinna Muusikakeskkoolis.

Tagasi