Muusikauudised

Mirjam Tally uudisteos John Cage'i tekstile Eesti Rahvusmeeskoori kavas

Kontserdikavas peakirjaga "Midagi on õhus" ("Something in the Air") toob Eesti Rahvusmeeskoor järgmisel nädalal publiku ette värske eesti kooriteose – esiettekandele tuleb Mirjam Tally "2 pages, 122 Words on Music and Dance".

RAMi tellimusena valminud Mirjam Tally teoses "2 pages, 122 Words on Music and Dance" ("Kaks lehekülge, sada kaskümmend kaks sõna muusikast ja tantsust") on kasutatud ameerika avangardi suurkuju John Cage'i raamatu "Silence" ("Vaikus") teksti. Esiettekandes kõlab ka inglise helilooja Andrew Poppy oratoorium "Something in the Air" ("Midagi on õhus"), mis on kirjutatud samuti RAMi tellimusel. Portugali poeedi Fernando Pessoa ja Johannese Evangeeliumi tekstide vahendusel mõtiskleb helilooja inimese keha ja hinge saladusliku olemuse üle.

Ettekandele tuleb ka Veljo Tormise tuntud teos "Kullervo sõnum", mis valmis 1994. aastal Hilliard Ensemble'i tellimusena ja põhineb dramaatilisel episoodil soome rahvuseeposest "Kalevala".

Rahvusmeeskoori uus kava kõlab 31. jaanuaril Pärnu kontserdimajas, 1. veebruaril Tartu Sadamateatris ja 2. veebruaril Tallinnas, Tselluloosi vaba-aja keskuses Rock Café.
Koori juhatab Kaspars Putninš, kaastegevad on Kädy Plaas (sopran), Iljo Toming (kitarr), Terje Terasmaa-Leibur ja Rein Roos (löökpillid), Andrew Poppy (live-electronics) ja ansambel "Improloo". Valguskunstnik on Airi Eras, helirežissöör Raul Aan. 

Tagasi