Muusikauudised

Tulemas on Tõnu Kõrvitsa autoriõhtu "Kauem kui tuhat suve…"

16. veebruaril kell 19 toimub Tallinnas Metodisti kirikus Tõnu Kõrvitsa autoriõhu, kus kõlab suur hulk helilooja uuemaid orkestriteoseid: "Safra" (2005) klaverile ja keelpilliorkestrile (Eesti esiettekanne), "Neis aedades" (2005) altsaksofonile ja keelpilliorkestrile, "Nüüd on see päev ju lõppenud" elektrikitarrile ja keelpilliorkestrile (2004, versiooni esiettekanne), "Kauem kui tuhat suve…" (2000) flöödile ja kammerorkestrile, "Järelkuma" (2000) keelpilliorkestrile ja klaverile, "Tsirgutii" (2005, esiettekanne) flöödile ja keelpilliorkestrile.

Tõnu Kõrvits on helilooja-poeet, kelle muusika loob õilsaid meeleseisundeid ja romantilisi kujutluspilte. Tema esimesed, neoromantilise helikeelega kammerteosed jõudsid publiku ette 1990. aastate alguses. Tänaseks on Kõrvitsa helikeel muutunud kirglikumaks ja keerukamaks. Viimastel aastatel võib tema muusikas kuulda ka eesti rahvalaulu ja orientaalseid meloodiakäände. Kammermuusikale on lisandunud hulk orkestriteoseid. Aastal 2005 valmis Kõrvitsa esimene lavateos – kammerooper "Mu luiged, mu mõtted". Kõrvits on tuntud ka kui levimuusika arranžeerija, orkestreerija ning filmimuusika autor.

Tõnu Kõrvits lõpetas Eesti Muusikaakadeemia 1994. aastal Raimo Kangro õpilasena ja magistrantuuri 1999. aastal professor Jaan Räätsa juhendusel. 2001. aastast alates on ta Eesti Muusikaakadeemia kompositsiooni ja orkestratsiooni õppejõud. Hooajal 2003/2004 oli ta Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri resideeriv helilooja.

Tõnu Kõrvitsa autoriõhtul esinevad Monika Mattiesen (flööt), Niklas Pokki (klaver, Soome), Virgo Veldi (altsaksofon), Ain Agan (elektrikitarr) ja Olga Kulikova (klaver), Tallinna Kammerorkestrit juhatab Risto Joost. Kontserdi korraldab Tallinna Filharmoonia. 

Tagasi