Muusikauudised

Heino Elleri muusikapreemia laureaadid 2006 on helilooja Ülo Krigul ja muusikapedagoog Vivian Tordik

1. märtsil 2006 selgusid Heino Elleri nimelise muusikapreemia laureaadid: noore helilooja preemia sai Ülo Krigul, kelle puhul tõsteti esile tema viimaste aastate loomingulist aktiivsust ja tulemuslikkust nii kammer- kui sümfoonilises loomingus (sh. I preemia 2005. a. Berliinis toimunud konkursil Young Euro Classic); muusikateadusliku preemia sai Heino Elleri nimelise Tartu Muusikakooli õppejõud Vivian Tordik aastatepikkuse töö eest Heino Elleri pärandi uurimisel ja tutvustamisel ning Tartus toimuvate H. Elleri muusikapäevade korraldamise eest.

Preemiad antakse üle Heino Elleri (1887–1970) sünnipäeval, 7. märtsil 2006 kell 16.00 Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis. Kontserdil esitavad Elleri teoseid Tallinna Muusikakeskkooli õpilased Kaija Lukas (viiul, õp. Tiiu Peäske) ja Theodor Sink (tšello, õp. Laine Leichter), kontsertmeistrid on Kai Õunapuu ja Martti Raide. Kõlab ka tänavuse laureaadi Ülo Kriguli muusika.

Heino Elleri nimelist muusikapreemiat annab Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum välja alates 1998. aastast. Preemiaraha aluseks on Heino Elleri muusika esitamisest laekuv autoritasu. Igaaastast preemiat antakse noorele heliloojale ja/või teistele isikutele, kes on andnud olulise panuse H. Elleri elu- ja loometöö tutvustamisel. Preemia suurus on 15 000 krooni ja sellega kaasneb vastav aukiri koos Heino Elleri enda voolitud jalutuskepiga.

Sel aastal kuulusid Elleri-preemia nõukogusse Olav Ehala (Eesti Heliloojate Liidu esimees), Peep Lassmann (Eesti Muusikanõukogu president, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia rektor), Kadri Leivategija (H. Elleri nim. Tartu Muusikakooli direktor), Piret Lindpere (EV Kultuuriministeeriumi asekantsler), Alo Põldmäe (Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi muusikaosakonna juhataja), Ülle Reimets (Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi direktor) ja Toomas Siitan (Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia professor, Eesti Muusikateaduse Seltsi esimees).

Heino Elleri muusikapreemia varasemad laureaadid:
heliloojad Toomas Trass (1999), Helena Tulve (2000), Tõnu Kõrvits (2001), Timo Steiner (2002), Galina Grigorjeva (2003), Mirjam Tally (2004), Märt-Matis Lill (2004) ja Tõnis Kaumann (2005);
pianist ja muusikateadlane Heljo Sepp (1998) ja muusikateadlane Mart Humal (2000);
Soome dirigent Juha Kangas (1999), Lõuna-Korea viiuldaja Sunho Kim (2001), pianist Aleksandra Juozapénaité-Eesmaa (2002), dirigent Tõnu Kaljuste (2002) ja Tallinna Keelpillikvartett (2003). 

Tagasi