Muusikauudised

Peeter Vähi autoriõhtu “Müstiline ühinemine”

16. märtsil toimub Estonia kontserdisaalis Peeter Vähi autorikontsert “Müstiline ühinemine”. Kontserdi kavas on ülekaalus helilooja viimasel kümnendil valminud kontsertstiilis teosed, sealhulgas flöödikontsert „Taevase järve laul”, „Valge kontsert” kitarrile ja kammerorkestrile, „Bambuse laul” bambusflöödile ja kammerorkestrile ja “Nelikümmend kaks” elektrikitarrile, orelile ning kammerorkestrile.

Peeter Vähi loomingus põimuvad akadeemiline ja populaarmuusika kogemus ning orientaalmuusika mõjud. Vähi on mänginud klahvpille levimuusikaansamblites „Vitamiin” ja „Uus Generatsioon”. Alates 1980. aastatest on tema loomingu keskne inspiratsiooniallikas idamaade kultuur ja muusika. Sageli kasutab ta oma töödes ka elektroonilist kõlatöötlust.

Peeter Vähi Kontsert kitarrile ja kammerorkestrile (1991) on eesti esimene akustilisele kitarrile loodud kontsert. Flöödikontsert „Taevase järve laul” (1999/2000) on pühendatud Maarika Järvile ja põhineb Aasia armastuslegendil. “Bambuse laul” flöödile ja kammerorkestrile (2001) on inspireeritud jaapani bambusflöödi shinobue kõlast. Orientaalse värvinguga on ka kontserdi nimiteos “Müstiline ühinemine” flöödile, viiulile, kitarrile, kahele tanpurale ja keelpillidele (1990/1998). Barokimõjudega “Nelikümmend kaks” (1997) elektrikitarrile, orelile ja kammerorkestrile on pühendatud Elvis Presleyle, Joe Dassinile ja Vladimir Võssotskile.

Peeter Vähi autorikontserdil Estonia kontserdisaalis esinevad Tallinna Kammerorkester Risto Joosti juhatusel ning Slava Grigorjan (kitarr), Neeme Punder (flööt), Rein Laaneorg (kitarr) ja Andres Uibo (orel). Kontserdi korraldab Eesti Kontsert. 

Tagasi