Muusikauudised

BBC Music Magazine'i plaadiauhind Eesti muusikutele

15. märtsil kuulutas mainekas muusikaajakiri BBC Music Magazine välja aasta klassikalise muusika plaadiauhindade võitjad. Paavo Järvi, Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Eesti Rahvusmeeskoor ja tütarlastekoor “Ellerhein” pälvisid ajakirja auhinna CD “Peer Gynt” eest.

Plaadifirma Virgin Classics poolt 2005. aastal välja antud CD Griegi näidendimuusikaga "Peer Gynt" tunnistati parimaks salvestuseks orkestrimuusika kategoorias. Varem on sama heliplaati tunnustanud ka ajaleht New York Times ning ajakirjad Gramophone ja Billboard.

Asjatundjatest koosnev žürii hindas kõrgelt Griegi muusika tõlgendust. “Järvi toob esile lavalise põnevuse, meloodika soojuse ja siiruse ning rahvamuusika elementide vürtsika kareduse,” kõlas hinnang dirigenditööle. Lisaks žürii arvamusele võeti otsuste tegemisel arvesse ka ajakirja lugejate toetushääled. CD „Peer Gynt” salvestati Tallinnas, Estonia kontserdisaalis ja selle helirežissöör oli Maido Maadik.

Tütarlastekoori "Ellerhein", Eesti Rahvusmeeskoori, Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ja Paavo Järviga salvestatud CD "Sibelius. Cantatas" (Virgin Classics, 2003) pälvis 2004. aasta veebruaris ka parima koorimuusika Grammy.  

Tagasi