Muusikauudised

Jüri Reinvere multimeediaetenduse “Long Tide” esiettekanne KUMUs

23. märtsil tuleb Kunstimuuseumis esiettekandele Jüri Reinvere multimeediaetendus “Long Tide”. Uus teos tuleb lavale kontserdisarja “Kunst ja muusika KUMUs” raames. Etenduse poeetiline moto seob looduspildid ja helidemaailma: “Kerge raksatus: merine rand. Selja taga ülased: teose esimene akord, ja kõige viimane, ainult et ajas lahutatud.”

Jüri Reinvere on peale muusika loonud ka uudisteose teksti ja video. Teose lavastus ja koregraafia sündisid Jüri Reinvere, Jüri Naela ja Vello Vaheri koostöös, helirežissöör on Margo Kõlar, valguskunstnik Kaido Mikk, kostüümikunstnik Reet Aus ja animatsioonide autor Kersti Voogre.

Reinvere uudisteose “Long Tide” toob publiku ette flötist Monika Mattieseni juhitav Küberstuudio, mis ühendab oma multimeediaprojektides akustilise ja elektroakustilise muusika, valguse, videod, maalikunsti, tantsu ja filmi. Monika Mattiesen on ka teose idee autor ning lavastuse ja lavakujunduse kaasautor. Reinvere teose ettekanne on Monika Mattieseni doktoritöö.

Jüri Reinvere (s. 1971) õppis kompositsiooni Sibeliuse Akadeemias Erkki Jokineni, Tapio Nevanlinna ning Veli-Matti Puumala juures, omandades magistrikraadi 2004. aastal. Käesoleval ajal elab ta Berliinis.
Reinvere viimaste aastate loomingus on esiplaanil kõlaliste ja visuaalsete väljendusvahendite ühendamine. 

Tagasi