Muusikauudised

Rahvusvahelistel Klavessiinipäevadel kõlab uus eesti muusika

6.–11. aprillini toimuvatel V Rahvusvahelistel Klavessiinipäevadel kõlavad eesti heliloojate Raimo Kangro, Kristjan Kõrveri, Robert Jürjendali, Anti Marguste ja Peeter Vähi uued ning varemloodud teosed.

Eesti heliloojate klavessiinimuusika tuleb ettekandele 8. aprilli kontserdil KUMUs. Esiettekandes kõlavad Robert Jürjendali “Lilled, kampsunid, informatsioon” (2006)
kahele klavessiinile, Kristjan Kõrveri klavessiinipala “Tokaata” ning Anti Marguste klavessiinipala “Ülejalatants” (2006) ja “Concerto piccolo” (2006) trompetile, klavessiinile ja dzässtrummidele. Kontserdi kavas on ka Raimo Kangro “Display IV” (Tundmatu muusiku portree, 1992) flöödile, tšellole ja klavessiinile ja “Display VI” (Ufonaudi portree, 1994)
kahele klavessiinile ning Peeter Vähi “Neli Revali gravüüri” (1988) flöödile, viiulile, vioolale, tšellole ja klavessiinile. Uues eesti klavessiinimuusikas täiendavad klavessiini traditsioonilist kőlamaailma videopilt ja elektroonilised kõlad.
Kontserdil eesti klavessiinimuusikast esinevad Ene Nael, Reinut Tepp, Imbi Tarum, Monika Mattiesen (flööt), Aare Tammesalu (tšello), Priit Aimla (trompet) jt.

6.–11. aprillini toimuvate V Klavessiinipäevade raames toimuvad kontserdid Tallinnas, Tartus, Pärnus, Viljandis ja Türil. Esinejateks on eesti klavessinistid Imbi Tarum, Reinut Tepp, Marju Riisikamp, Irén Lill, Ene Nael jt ning Skip Sempé USA-st ja Lars Ulrik Mortensen Taanist. Kavas on klavessiinimuusika meistrite teoseid läbi aegade.

Klavessiinipäevade korraldaja on Eesti Klavessiinisõprade Tsunft, festivali kunstiline juht on Imbi Tarum. 

Tagasi