Muusikauudised

Eesti Muusika Foorum Helsingis

18.–21.05.2006 toimub Soomes Tuglase Seltsi eestvedamisel esimene Helsingi eesti muusika foorum ”EMF Helsinki 2006”. Foorumi mõtte algataja ja kunstiline juht on Soomes elav eesti helilooja Andrus Kallastu.

Ürituse eesmärk on pakkuda soome muusikaüldsusele võimalust tutvuda põhjalikumalt eesti süvamuusikaga. Kavas on sümpoosion, kontserdid ja näitusmüük. Sümpoosionile ja kontsertidele on kaasatud nii eesti kui ka soome muusikauurijad ja interpreedid. Näitus-müügil tutvustatakse eesti muusikaüritusi, trükiseid ja salvestisi.
Selle aasta foorumi teemaks on “Seitse kõva T-d eesti muusikas: Tobias, Tubin, Tamberg, Tormis, Tüür, Tulev, Tulve”. Teema on valitud eesmärgiga käsitleda eesti muusikat tervikliku ajaloolise protsessina saja aasta perspektiivis. Ürituse kava leiab aadressilt www.helsinki.fi/emf.

Foorumi korraldamisel teevad koostööd Tuglase selts, Eesti Muusika Infokeskus, Eesti Heliloojate Liit, Eesti Suursaatkond Helsingis, Helsingi ülikooli muusikateaduse osakond, Küberstuudio, Raamatukoi, Rahvusvaheline Eduard Tubina Ühing, REPOO ry, Scripta Musicalia, Sibeliuse Akadeemia kompositsiooni ja muusikateooria osakond, Soome Kirjanduse Selts, Soome Heliloojate Liit, Taivallahti kogudus jt. 

Tagasi