Muusikauudised

Tõnu Kõrvitsa ja Ülo Kriguli muusika Saksamaal

29. maist kuni 3. juunini Saksamaal Münsteris toimuval muusikanädalal “Musik unserer Zeit” (“Meie aja muusika”) kõlab eesti heliloojate Tõnu Kõrvitsa ja Ülo Kriguli muusika.
Münsteri Muusikakõrgkooli algatusel juba 15 aastat toimuv muusikaüritus keskendub igal aastal erinevale heliloojale või regioonile. “Musik unserer Zeit 2006” esitleb Balti riikide ja Poola uut muusikat.

Sel aastal on muusikanädala peaheliloojateks Tõnu Kõrvitsa kõrval Andris Vecumnieks (Läti), Osvaldas Balakauskas (Leedu) ja Stanislaw Krupowicz (Poola). Saksa muusikat esindab sel aastal 80. sünnipäeva tähistav Hans Werner Henze.

Tõnu Kõrvitsalt tuleb Münsteris ettekandele terve hulk kammerteoseid: „Allikas” saksofonile ja vibrafonile (2000), „Azure” löökpillidele ja kitarrile (2003), „Hümn” klaverile (2003), „Solano” tšellole, klaverile ja altflöödile (2003) ning „Thulemaa laulud” klaverile ja flöödile (2002). Münsteri Muusikakooli orkestrilt Andirs Vecumnieksi juhatusel kõlab Münsteris ka Kõrvitsa „Järelkuma” tšembalole ja orkestrile (2000).

„Musik unserer Zeit 2006” hõlmab seekord Tallinna, Riia, Vilniuse ja Wroclawi muusikakõrgkoolide koostööd – kontsertidel kõlab ka eri maade tudengimuusika, sealhulgas Ülo Kriguli Sonaat altsaksofonile ja klaverile (2004).

Kontsertidele lisaks toimuvad muusikapäevadel ka loengud ja mõttevahetused. Oma loomingut tutvustab Tõnu Kõrvits ja Baltimaade kitarrimuusikat Heiki Mätlik. Diskussioonis muusikakõrghariduse teemal esindab Eesti Muusika- ja Teatrikadeemiat professor Peeter Paemurru. 

Tagasi