Muusikauudised

Helena Tulve sai Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu noore kultuuritegelase preemia

7. juunil andis Eesti Vabariigi president Arnold Rüütel helilooja Helena Tulvele üle tänavuse Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu noore kultuuritegelase preemia, mis on mõeldud 35-aastasele või nooremale Eesti päritolu kultuuritegelasele, kelle kunstilised saavutused on leidnud laialdast tunnustust või kelle looming ning kunstiline tegevus on oluliselt kaasa aidanud Eesti ja tema kultuuri tutvustamisele maailmas. 50 000 krooni suurust preemiat antakse välja kord aastas ja seda rahastab kultuurirahastu nõukogu liige Toomas Luman.

Helena Tulve pälvis preemia kui silmapaistev ja viimastel aastatel palju tunnustust võitnud helilooja. 2000. aastal sai Tulve oma loomingu eest Heino Elleri nimelise preemia, 2004. aasta loominguliste saavutuste eest pälvis ta Eesti Muusikanõukogu muusikapreemia ja Eesti Vabariigi Kultuuripreemia. 2005. aasta jaanuaris kuulutas Eesti Raadio ta Aasta Muusikuks. 2006. aasta märtsis toimunud festivalil "Eesti muusika päevad" oli Helena Tulve peahelilooja, festivali raames toimus ka helilooja rahvusvaheline meistrikursus.

Esimese eesti heliloojana pälvis Helena Tulve rahvusvahelisel heliloomingu rostrumil 2004. aastal esikoha orkestriteosega ”Sula”. Sama teos kõlab esimese eesti helitööna ka 14. juulil Stuttgardis maailma ühel olulisemal nüüdismuusika festivalil World Music Days, mida korraldab rahvusvaheline organisatsioon International Society of Contemporary Music (ISCM). 

Tagasi