Muusikauudised

Helena Tulve „Reyah hadas ´ala” pälvis Monaco printsi muusikapreemia

Monaco printsi Pierre'i fondi heliloomingu auhinna žürii, kuhu kuulus ka Arvo Pärt, valis 13 teose hulgast võitjaks Helena Tulve 2005. aastal valminud teose „Reyah hadas ´ala” („Mündist tõuseb aroom”). Teos, milles kõlab jeemeni rahvaviis ning jeemeni poeedi Shalom Shabazi tekst, on kirjutatud vanamuusikaansamblile ja arhailist sakraalmuusikat esitavale vokaalansamblile.

Prints Pierre’i fondi asutas 1966. aastal oma isa mälestuseks ja kultuuri ning kunstide toetamiseks prints Rainier III. 1960. aastast alates antakse välja heliloomingupreemiat, mille suuruseks praegu on 15000 eurot. Fond annab välja ka kirjandus- ja kunstipreemiat. Eesti heliloojate Helena Tulve ja Toivo Tulevi teoste kõrval kandideerisid muusikapreemiale tänavu ka Belgia, Prantsusmaa, Saksamaa, Kanada, Hiina ja Hispaania heliloojate teosed.

Varasematel aastatel on heliloomingupreemia teiste hulgas pälvinud John Tavener, György Ligeti, Heinz Holliger, George Crumb, Elliott Carter ja György Kurtág.

Tulve võiduteose salvestuse tegi Niguliste kirikus Eesti Raadio, esitajad olid sopranid Kädy Plaas ja Veronika Portsmuth ning ansamblid Vox Clamantis ja Hortus Musicus. 

Tagasi