Muusikauudised

Mihkel Poll võitis Tallinna Rahvusvahelise Pianistide Konkursi

4.–15. juunini toimus Tallinnas rahvusvaheline pianistide konkurss, millest võttis osa 43 muusikut. Laureaaditiitli said kaks noort eesti pianisti – Mihkel Poll ja Sten Lassmann.

Esimese koha ning võidusumma 12.000 eurot pälvis 19-aastane Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia üliõpilane Mihkel Poll, kes alustas klaveriõpinguid Nõmme Muusikakoolis, jätkas 1994–2005 Tallinna Muusikakeskkoolis õp. Maigi Pakri ja prof. Ivari Ilja juhendamisel ning õpib käesoleval ajal EMTAs prof Ivari Ilja klaveriklassis.
Teise koha ning sellega kaasneva 9000 euro suuruse preemia sai Pekingi Keskkonservatooriumi magistrant Gang Sun (23) Hiinast.
Kolmandaid kohti anti välja kaks, tiitli ning sellega kaasneva 6000 euro suuruse preemia pälvisid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrant Sten Lassmann (24) ning vene noor pianist Daniil Sajamov (23), kes on lõpetanud P. Tšaikovski nimelise Moskva Riikliku Konservatooriumi.

Finalistidiplomid ning eripreemiad 3000 euro suuruses pälvisid leedu pianist Gintaras Januševičius (21) ja poola pianist Szczepan Kończal (21).

Välja anti ka Rahvusvahelise Eduard Tubina Ühingu ning kinnisvarafirma 1Partner ühine eripreemia parima Eduard Tubina teose esituse eest, mille pälvis samuti Mihkel Poll E. Tubina teose “Ballaad Mart Saare teemale” esituse eest.

Konkursist osavõtjaid hindas žürii koosseisus prof. Petras Geniušas (Leedu), prof. Yang Ming (Hiina), prof. Matti Raekallio (Soome), prof. Joaquín Soriano (Hispaania), prof. Aleksandra Juozapenaite-Eesmaa (Eesti) ja prof. Ivari Ilja (Eesti). Žürii tööd juhtis Berliini Kunstide Ülikooli ja Pariisi Konservatooriumi professor Pascal Devoyon.

Konkursi korraldasid Eesti Klaveriõpetajate Ühing ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia. 

Tagasi