Muusikauudised

Erkki-Sven Tüüri muusika Euroopa kontserdisaalides

Erkki-Sven Tüür on maailmas üks enam esitatavaid eesti heliloojaid. Alanud sügishooajal tuleb eri maades nimekate interpreetide esituses ettekandele hulk tema teoseid, sealhulgas “Zeitraum” (1992), Viies sümfoonia (2004) ja “Noesis” (2005).

12. septembril kõlas Leipzigi Gewandhausis Tüüri „Noesis“, topeltkontsert klarnetile, viiulile ja sümfooniaorkestrile. Kesk-Saksa Raadio Sümfooniaorkestrit juhatas John Storgårds, solistid olid Isabelle van Keulen (viiul) ja Michael Collins (klarnet). 23. ja 25. septembril tuleb teos samade solistidega ettekandele Amsterdami Concertgebouw’s, Madalmaade Filharmoonia Orkestrit juhatab Claus Peter Flor.

14. septembril kõlas Belgradi Kolarac Hallis Tüüri Viies sümfoonia. Esitajad olid Serbia Raadio ja Televisiooni Sümfooniaorkester ja Džässorkester Aleksandar Markovici juhatusel

5. 6. ja 7. oktoobril mängib Chicago Sümfooniaorkester Paavo Järvi juhatusel Chicago Symphony Center’is Tüüri orkestriteost „Zeitraum”.

Tulemas on ka uue teose esitus: 22. 23. ja 24. novembril toimub Maini äärse Frankfurdi Alte Oper’is Tüüri Klaverikontserdi esiettekanne, esitajad on Austria pianist Thomas Larcher ja hr-Sinfonieorchester (endise nimega Frankfurdi Raadio Sümfooniaorkester), juhatab orkestri praegune peadirigent Paavo Järvi. 

Tagasi