Muusikauudised

Festivalitutvustus: „Beethoven ja Pärt: hinge hääled”

10. oktoobril tutvustas Itaalia nimekas Arturo Benedetti Michelangeli muusikafestival Tallinnas oma 2007. aasta kava. Koos paarikümne liikmelise korraldajate ja itaalia ajakirjanike grupiga osalesid festivali tutvustaval üritusel ka Arvo Pärt ning helilooja biograaf ja muusikateadlane Enzo Restagno.

44. rahvusvaheline Arturo Benedetti Michelangeli muusikafestival toimub 14. aprillist kuni 12. juunini Brescias ja Bergamos ning on pühendatud Ludwig van Beethovenile ja Arvo Pärdile. Festival kannab pealkirja „Beethoven, Pärt: hinge hääled”.

19. ja 20. mail kõlab festivalil Arvo Pärdi muusikast eriprogramm, mille koostamisel osaleb aktiivselt helilooja ise. Pärdi muusikat esitavad Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Tallinna Kammerorkester Tõnu Kaljuste juhatusel.

Nimekate festivalikülaliste hulgas on ka Viini Filharmoonikud George Pretre´i juhatusel, Prantsuse Rahvusorkester ja Kurt Masur, pianistid Salvatore Accardo, Jevgeni Kissin, Leif Ove Andsnes, Fazil Say, Andre Lucchesini ja Grigori Sokolov ning dirigendid Neville Marriner ja Pier Carlo Orizio. 

Tagasi