Muusikauudised

Saksa Dirigendipreemia Mihkel Kütsonile

8. oktoobril võitis eestlane Mihkel Kütson Saksa Dirigendipreemia (Deutsche Dirigentenpreis). Võidu tõi noorele dirigendile Berliini Saksa Sümfooniaorkestriga esitatud Maurice Raveli süit nr. 2 balleti „Daphnis ja Chloe” muusikast.

Saksa Dirigendipreemia eesmärk on toetada noorte dirigentide loomingulist arengut ning pakkuda neile koostöövõimalust tunnustatud orkestrite ning dirigentidega. Auhinnale võivad kandideerida kuni 35 aastased dirigendid, kes elavad, töötavad või õpivad Saksamaal. Auhinda toetavad Deutsche Musikrat (Saksa Muusikanõukogu), Dirigentenforum, Berliini Saksa Sümfooniaorkester ja sihtasutus BHF-Bankstiftung.

Konkursi finaali jõudsid lisaks Mihkel Kütsonile ka Hendrik Vestmann ning Evan Christ (USA). Finaalkontsert toimus Berliini Filharmoonia suures saalis ja seda hindas Sir Roger Norringtoni juhitud žürii, millesse kuulusid Peter Gülke, Wolfgang Hagen, Jorma Panula, Andreas Richter ja Gerd Uecker ning Rolf Becker.

Mihkel Kütson (s. 1971) õppis dirigeerimist Eesti Muusikaakadeemias ja lõpetas dirigendina 1999. aastal Hamburgi Teatri- ja Muusikaülikooli professor Klauspeter Siebeli õpilasena. Aastail 1999–2004 oli Kütson „Vanemuise" muusikajuht, aastail 2002–2006 Hannoveri Staatstheater’i peadirigent. Külalisdirigendina on ta juhatanud mitmeid Saksa ja Euroopa orkestreid. Hooajal 2007/2008 asub Mihkel Kütson tööle Schleswig-Holsteini Landestheater'i muusikajuhina. 

Tagasi