Muusikauudised

Margo Kõlari autorikontsert KUMU Kunstimuuseumis

17. oktoobril toimub KUMU Kunstimuuseumis helilooja Margo Kõlari autorikontsert. Kontserdisarja „KuMu KUMUs” („Kunst ja muusika Kunstimuuseumis”) raames toimuval autoriõhtul tuleb esiettekandele Kõlari „Jakobi nägemus” (2006, tekst rahvaluulest) solistile, süntesaatorile, harfile, vibrafonile ja basskitarrile ning varasemate teoste seadeid: „Ristpiste” (2001/2006) kahele löökpillile ja süntesaatorile, „Martale” ja „Kolli tuba” (2006) – mõlemad kahele löökpillile ja klaverile (seaded 2003. aastal loodud klaveripaladest) ja „Õhtujutt” (2006) kolmele lauljale, nükkelharfile, vibrafonile, marimbale, harfile ning flöödile. Kavas on ka „Öö” (1998, Indrek Hirve tekst) sopranile ja kitarrile ning „Tandaradei” (2005, Walther von der Vogelweide tekst) kontratenorile, harfile, flöödile ning elektroonikale.

Helilooja Margo Kõlar (1961) on lõpetanud Tallinna konservatooriumi ja omandanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias doktorikraadi. Ta õpetab muusikaakadeemias heliloomingut ning juhatab ka EMTA elektronmuusikastuudiot. Alates 1996. aastast on Kõlar vokaalansambli “Heinavanker” kunstiline juht. Kõlari loomingus põimuvad poeetiline ja humoristlik elutunne ning rikas kõlafantaasia. Tema loomingus moodustavad olulise osa elektroonilised teosed.

Margo Kõlari autorikontserdil KUMU Kunstimuuseumis esineb ansambel „Heinavanker” koosseisus Kadri Hunt ja Taniel Kirikal (laul), Anto Õnnis ja Vambola Krigul (löökpillid) ning Margo Kõlar (elektroonika, heli). Kaasa teevad Tui Hirv (laul), Johan-Eerik Kõlar (klaver, süntesaator), Janno Pokk (nükkelharf), Liisa Hirsch (süntesaator), Liis Jürgens (harf), Monika Mattiesen (flööt), Jüri Vaino (kitarr, basskitarr), Kaido Mikk (valgus) ja Mihhail Gerts (dirigent). Kontserdi korraldaja on Eesti Interpreetide Liit. 

Tagasi