Muusikauudised

Festivalil „Klaver” 2006 kõlab uus eesti klaverimuusika

20. - 27. oktoobrini toimub Tallinnas viies rahvusvaheline pianistide festival „Klaver” 2006, kus kõlab ka uus eesti klaverimuusika. 26. oktoobril esitab Marko Martin Estonia kontserdisaalis Tõnu Kõrvitsa uue klaveriteose „Thule pildid”. 27. oktoobri lõppkontserdil tuleb samas esiettekandele Jüri Reinvere teos „Sloath” neljale klaverile ja koorile, esitajateks Taavi Kerikmäe, Marrit Gerretz - Traksmann, Sten Lassmann ja Kai Ratassepp ning segakoor „Latvija” (Läti).

Festival „Klaver”, mida korraldab riiklik kontserdiagentuur Eesti Kontsert, on Eesti suurimaid klassikalise muusika sündmusi, kus esinevad parimad kodumaised ja välisriikide klaverikunstnikud. Käesoleval aastal esinevad festivalil sellised nimekad külalissolistid nagu Leslie Howard (Inglismaa), Sigurd Slåttebrekk (Norra), Dmitri Aleksejev (Venemaa), Dejan Lazic (Horvaatia/Austria), Melvyn Tan (Singapur/Inglismaa) ning klaveriduo Anthony ja Joseph Paratore (USA/Itaalia). Eesti klaverimängu esindavad teiste hulgas Kalle Randalu, Marko Martin, Kadri-Ann Sumera ja Hando Nahkur. Festivalil osalevad ka Eesti Riiklik Sümfooniaorkester ja NYYD Ensemble Olari Eltsi ja Nikolai Aleksejevi juhatusel.

Festivali „Klaver” 2006 kaaskorraldajad on Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurikapital, Norra Suursaatkond, NYYD Ensemble, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Rahvusraamatukogu ning Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum. 

Tagasi