Muusikauudised

Toivo Tulevi autoriõhtu Tallinna Niguliste kirikus

11. novembril toimub Tallinna Niguliste kirikus Toivo Tulevi autorikontsert, kus Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Tallinna Kammerorkester esitavad tema viimaste aastate kooriteoseid. Tulev on üks omanäolisemaid eesti heliloojaid, kelle muusikat kannab metafüüsiline, religioosne elutunne. Tema helikeelt on oluliselt mõjutanud süvenemine gregooriuse laulu traditsiooni. Tulev on kahel korral pälvinud Eesti Kultuurkapitali aastapreemia (2001, 2003). 2006. aastal omistati talle silmapaistvate loominguliste tulemuste eest Eesti Muusikanõukogu preemia. Hooajal 2004/2005 oli Toivo Tulev Eesti Filharmoonia Kammerkoori resideeriv helilooja.

Eelseisval autoriõhtul Nigulistes kõlavad Tulevi „Der Herr ist mein getreuer Hirt I” kontratenorile, viiulile ja klaverile (1989), „Songs” kolmele vokaalgrupile, kolmele instrumentaalgrupile ja solistidele (2005), „Leave, Alas, This Tormenting” sopranile, vokaalkvartetile ja löökpillidele (2005), „Jusquez au printemps” segakoorile (2005) ja „Der Herr ist mein getreuer Hirt II” koorile, viiulile, klaverile ja keelpillidele (2003). Sama kava salvestab plaadifirma „Harmonia Mundi”. Tegemist on Toivo Tulevi esimese autoriplaadiga, mille annab välja rahvusvaheliselt tuntud plaadifirma.

Toivo Tulevi autoriõhtul esinevad Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Tallinna Kammerorkester Paul Hillieri juhatusel, solistid on sopran Kädy Plaas, kontratenor Robin Blaze ja tenor Mati Turi. 

Tagasi