Muusikauudised

Mirjam Tally uus teos Reval Ensemble’i kavas

25. novembril toimub Tallinna Raekojas Reval Ensemble’i kontsert pealkirjaga „Tantsiv odalisk”, kus tuleb esiettekandele Mirjam Tally uus kammerteos „Joon” flöödile, tšellole ja klaverile (2006). Samal kontserdil kõlavad ka Tõnu Kõrvitsa tšellopala „Rändaja laul” (2003) ning „Solano” (2003) altflöödile, tšellole ja klaverile, Lepo Sumera kammertsükkel „Odaliskid” (1999) ja „Kaks pala aastast 1981” klaverile ning palu Urmas Sisaski klaveritsüklitest „Plejaadid” (1989) ja „Lõunataevas” (1995). Muusikat täiendab ida tantsustiilidele pühendunud Iris Frolovi koreograafia.

1999. aastal asutatud Reval Ensemble esitab peamiselt nüüdismuusikat. Ansambli tuumikusse kuuluvad selle kunstiline juht ja tšellist Aare Tammesalu, flötist Neeme Punder ja pianist Lea Leiten.

Seni peamiselt kammermuusikat kirjutanud Mirjam Tally (s. 1976) loomingu eripäraks on mängulised, huumorit ja lüürikat ühendavad kõlakontrastid. 2006. aastast alates elab ja töötab Tally vabakutselise heliloojana Rootsis, Gotlandi saarel asuvas Visby linnas. 

Tagasi