Muusikauudised

Toivo Tulevi teose "In you, void of yourself" esiettekanne Hollandis

23. jaanuaril kõlab Hollandis, Amsterdami Muziekgebouw's Atlas Ensemble’i esituses Toivo Tulevi uus teos "In you, void of yourself" (2006) kahele dudukile, erhu'le, zheng'ile ja lääne instrumentide ansamblile.
Tulevi metafüüsiliste alltekstidega ja ida ning lääne kõlamaailmu ühendav muusika on viimastel aastatel võitnud laiemat rahvusvahelist tähelepanu. Tema uus teos on inspireeritud luuleridadest, mis pärinevad Pärsia poeedi, sufi müstiku Mahmud Shabistari (1288–1340) kogumikust "Salajane roosiaed". Teos on pühendatud Atlas Ensemble'ile.

Atlas Ensemble on Hollandi nimeka Nieuw Ensemble'i ühisprojekt Lähis- ja Kaug-Ida maade muusikutega. Ansambli repertuaari moodustab valdavalt tellimusena valminud muusika, milles ühinevad lääne ja ida muusikatraditsioonid ning instrumentaarium.
23. jaanuari kontserdil, mis kannab pealkirja "Archipelago", tulevad peale Toivo Tulevi uue oopuse esiettekandele ka Ishan Özgeni (Türgi), Ken Ueno (USA), Stefano Belloni (Itaalia), Vache Sharafyani (Armeenia), Joël Bonsi (Holland), Jing Xini (Hiina) ja Artjom Kimi (Usbekistan) teosed. Lisaks Nieuw Ensemble'i liikmetele esinevad Gevorg Dabaghian (duduk), Naomi Sato (sho), Wu Wei (sheng), Fan Ran (zheng), Bassem Alkhouri (qanun) ja Yan Jiemin (erhu). Dirigent on Ed Spanjaard. 

Tagasi