Muusikauudised

Malle Maltise ja Märt-Matis Lille uued teosed ansamblilt "Resonabilis"

17. veebruaril toimub Tallinna Raekojas ansambli "Resonabilis" kontsert pealkirjaga "Võnge", kus tulevad esiettekandele kaks eesti muusika uudisteost: Malle Maltise "Lumevaikus" soolohäälele ja poldimängule (poltidest ja naeltest löökpill) (tekst J. Kaplinski ja I. Laaban) ning Märt-Matis Lille "Sappho fragmendid" häälele, flöödile, kandele ja tšellole

"Resonabilise" keskne instrument on eesti kromaatiline kannel, millele lisanduvad hääl, flööt, tšello ning vajadusel ka teised pillid. Ansambli rikkalik tämbripilt on paelunud nii Eesti kui ka välisriikide heliloojaid.
Lisaks eesti muusika esiettekannetele kuuluvad "Resonabilise" kontserdi kavasse ka Age Hirve "Retsitatiiv" häälele, altflöödile, kandlele ja tšellole (2006, tekst: Irving Layton), Kristi Mühlingu kandleseaded Veljo Tormise "Kümme haikust" häälele ja klaverile (1966) ja Peter Eötvös’i teosest "PSY" flöödile, tšellole ja tsimbalomile (1996) ning Krzysztof Penderecki ja Jennifer Higdoni kammerteosed.
Kontserdil Tallinna Raekojas esineb "Resonabilis" täiskoosseis, kuhu kuuluvad Kristi Mühling (kannel), Iris Oja (metsosopran), Tarmo Johannes (flööt) ja Aare Tammesalu (tšello).  

Tagasi