Muusikauudised

II isamaaliste koorilaulude konkursi võitjad selgunud

Isamaaliste laulude konkursi “Armastan Sind, Eestimaa” lõppkontsert toimus 18. veebruaril Estonia kontserdisaalis. I preemia anti ainsana välja laste- ja poistekooride kategoorias ja selle sai Sirje Kaasiku laul “Tahan presidendiks”, mis osutus ühtlasi ka publiku lemmikuks. Samas kategoorias said II preemia Riine Pajusaare “Õnnelaul” ja “Lambad on kadunud” ning III preemia Alo Ritsingu “Rivilaul” ja Sirje Kaasiku “Ema nimed”.

Segakooride kategoorias jagasid II preemiat Urmas Sisaski “Eestlastele” ja Tiina Kiilaspea “Tähediamendid” ning III preemia sai Sirje Kaasiku “Armastuse ülemlaul”.

Meeskooride kategoorias pälvis II preemia Alo Ritsingu “Mu laul”. III preemia anti Alo Ritsingu lauludele “Teretus” ja “Kojuigatsus” ning Erki Meisteri laulule “Roimar”.

Ainsale kontsertvoorus osalenud naiskoorilaulule, Alo Ritsingu “Kevad kumiseb”, anti III preemia.

Žüriisse kuulusid helilooja Veljo Tormis ning dirigendid Elo Forsel, Andrus Siimon, Vaike Uibopuu ja Indrek Vijard.

Konkursi laulud kandsid ette Kalevi Kammerkoor (dirigent Erki Meister), segakoor Noorus (dirigent Raul Talmar), Tartu Akadeemiline Meeskoor (dirigent Alo Ritsing), Tallinna Ülikooli Meeskoor (dirigendid Jüri Rent ja Indrek Vijard), Inseneride Meeskoor (dirigent Ants Üleoja), naiskoor Carmina (dirigent Margit Võsa), Revalia poistekoor (dirigendid Alla Eenma ja Janne Fridolin) ja Ellerheina mudilaskoor (dirigent Mallika Veeperv).

Isamaaliste laulude konkurssi korraldab Eesti Kooriühing ja Kultuuriselts Hirvepark. Konkursile laekus 67 laulu, millest Estonia kontserdisaalis kanti ette 16. 

Tagasi