Muusikauudised

Nyyd Ensemble mängib Grigorjeva ja Stravinski muusikat

3. märtsil Tartus ja 4. märtsil Tallinnas esinevad kontserdiga Igor Stravinski ja Galina Grigorjeva loomingust Nyyd Ensemble ja Olari Elts. Esiettekandes kõlavad Grigorjeva ooperistseenid lastele "Sipelgas John J. Plenty ja rohutirts Dan" (1991/2007). Kavas on ka Igor Stravinski vene folklooril põhinev muinasjutuline lavateos "Renard" (1917) ja "Ragtime" (1918) 11-le instrumendile ning Galina Grigorjeva ansambliseade Igor Stravinski klaverile ja bassile kirjutatud ballaadist "Kuidas seened sõtta läksid" (1904/2007).

Galina Grigorjeva (1962) on tuntud kui helilooja, kelle looming on sageli inspireeritud vene sakraalmuusikast ja folkoorist. Käesoleval hooajal on ta Nyyd Ensemble'i resideeriv helilooja. Grigorjeva lavateos "Sipelgas John J. Plenty ja rohutirts Dan" põhineb John Ciardi muinasjutul ning valmis Peterburi Konservatooriumi lõputööna.
Nyyd Ensemble'i kontserdid toimuvad 3. märtsil Tartu Ülikooli aulas ja 4. märtsil Tallinnas, Teatris NO99. Koos ansambliga esinevad solistid Kaia Urb (sopran), Iris Oja (metsosopran), Mati Turi (tenor), Tiit Kogerman (tenor), Uku Joller (bariton) ja Allan Vurma (bass). 

Tagasi