Muusikauudised

Heino Eller 120

7. märtsil möödub 120 aastat eesti rahvusklassiku ja Tartu koolkonna rajaja, helilooja Heino Elleri sünnist. Märtsis ja aprillis toimub Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi korraldusel rida Elleri juubelile pühendatud üritusi. Elleri juubelit tähistab ka Klassikaraadio.

7. märtsil antakse Tallinnas, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis üle Heino Elleri iga-aastane muusikapreemia. Teatri- ja Muusikamuuseumi poolt asutatud Heino Elleri muusikapreemiat määratakse eduka loomingulise tegevuse ja Elleri muusikapärandi tutvustamise või uurimise eest alates 1998. aastast. Möödunud aastal pälvis Elleri muusikapreemia helilooja Ülo Krigul. 7. märtsil esitletakse Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis ka Heino Elleri abikaasa Ellu Elleri mälestusteraamatut "Ühe suve kroonika" ja avatakse näitus "Koidust kodumaise viisini. Heino Eller 120".
Klassikaraadio kavas on 7. märtsil Heino Ellerile pühendatud sünnipäevaprogramm. Juubelipäeval kõlavad Heino Elleri, tema koolkonna ja Elleri preemia laureaatide teosed. Saates "Vaigulõhnaline muusika" räägitakse helilooja loomingust ja elust. Elleri sünnipäevaprogrammi autor on Kersti Inno.
13. aprillil toimub Teatri- ja Muusikamuuseumis kontsert "Kodumaise viisi kiirguses", kus kõlab Heino Elleri preemia laureaatide looming. 1. oktoobril, rahvusvahelisel muusikapäeval, esitleb Teatri- ja Muusikamuuseum Elleri juubelialbumit "Koiduvalguses". Juubeliaasta vältel on oodata teisigi Heino Elleri 120. sünnipäevale pühendatud kultuurisündmusi. 

Tagasi