Muusikauudised

Timo Steineri ja Tõnis Kaumanni uued teosed Küberstuudio multimeediakavas

20. märtsil toimub KUMU Kunstimuuseumi fuajees Küberstuudio kontsert, kus kõlab Toivo Tulevi, Timo Steineri, Tõnis Kaumanni ja Mart Siimeri muusika. Kaks teost, Timo Steineri Flöödikontsert ja Tõnis Kaumanni "Montes Gelboe", kõlavad esiettekandes. Muusikat täiendab valgusrežii ja videoprogramm. Koos Küberstuudioga esineb vokaalansambel Vox Clamantis Jaan-Eik Tulve juhtimisel. Kahte teost dirigeerib Tõnu Kaljuste.

Timo Steineri uues Flöödikontserdis on lisaks sooloflöödile tegevad džässigrupp (kontrabass ja elektrikitarr), viis mängijat, kelle vahel jaotub rikkalik löökpillipartii ja elektroonika. Tõnis Kaumanni Tartu Noorte Heliloojate Festivali tarbeks loodud teosest "Montes Gelboe", mille kannab koos Küberstuudioga ette ansambel Vox Clamantis, kõlab esimene osa. Gregooriuse laulust inspireeritud teose täispikkuses esiettekanne toimub 16. juunil 2007 Tartu Jaani kirikus, Tõnis Kaumanni autorikontserdil. Lisaks uutele teostele on 20. märtsi multimeedia-kontserdi kavas Mart Siimeri "Kadunud sõna" tenorile, tšellole, elektroonikale ja videole ning Toivo Tulevi "Teine kallas, vaikuses hommikune vihm" ansamblile, elektroonikale ja videole.

2000. aastal Monika Mattieseni poolt asutatud Küberstuudio on pühendunud eesti heliloojate akustilise ja elektroakustilise muusika ühendamisele muude kunstivaldkondadega (valgus, video, maalikunst, tants ja film). 20. märtsil esineb ansambel koosseisus Monika Mattiesen (flööt), Margo Kõlar (elektroonika), Priit Aimla (trompet), Taavi Kuntu (trompet), Edmunds Altmanis (klarnet), Aare Tammesalu (tšello), Liis Jürgens (harf), Jaak Sooäär (elektrikitarr), Toivo Unt (kontrabass) ning Madis Metsamart, Rein Roos, Anto Õnnis, Aleksandra Anstal ja Terje Terasmaa (löökpillid). Vokaalsolistina esineb ka Raul Mikson. Tegemist on Monika Mattieseni doktorikontserdiga.
Küberstuudio kontserdi lavastus valmib Monika Mattieseni, Meelis Salujärve (video), Pärtel Talli (lavastus), Kaido Miku (valgus) ja Margo Kõlari (helirežii ja live-elektroonika) koostöös. Kontserti toetavad Eesti Kultuurkapital, Tallinna Kultuuriväärtuste Amet, KUMU Kunstimuuseum ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia. Sündmusest teeb otseülekande Klassikaraadio. Nii 20. märtsi kontserdi kui ka Küberstuudio selle hooaja järgnevad kontserdid Eestis ja välisriikides salvestab plaanitava eesti heliloojate multimeediateoste DVD jaoks Rühm Pluss Null Eerik Norkroosi juhtimisel. 

Tagasi