Muusikauudised

Algab festival „Eesti muusika päevad 2007”

Sel aastal 22. korda toimuv festival „Eesti muusika päevad” juhatatakse sisse 11. aprillil filmiprogrammiga kinos „Sõprus”, kus linastuvad nukufilmid eesti heliloojate muusikaga. Eesti Heliloojate Liidu korraldatava festivali kunstilised juhid on Timo Steiner ja Ülo Krigul, festivalihelilooja on sel aastal Veljo Tormis. Nädala jooksul toimub Tallinnas, Haapsalus, Viljandis ja Tartus ligi 30 kontserti.

Festival algab ja lõpeb Veljo Tormise muusikaga – avakontserdil 12. aprillil Estonia kontserdisaalis esitab läbilõike helilooja kooriloomingust Eesti Filharmoonia Kammerkoor Tõnu Kaljuste juhatusel, lõppkontserdil 18. aprillil tuleb Eesti Draamateatris lavale 1966. aastal valminud ooper „Luigelend”. Tormise teosed kõlavad ka teistel festivali kontsertidel, toimub kaks plaadiesitlust Tormise muusikaga.

Tähistamaks helilooja Heino Elleri (1887–1970) 120. sünniaastapäeva toimub Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis 13. aprillil kontsert Heino Elleri ja 2007. aastal H. Elleri preemia pälvinud Mart Siimeri loomingust. 17. aprillil etendub Tallinna Linnateatris Indrek Hirve mononäidend Heino Ellerist „Pauluse kiriku kellad” Rain Simmuliga peaosas.

Iga-aastasel eesti uue muusika foorumil tuleb esiettekandele suur hulk uudisteoseid, näiteks Toivo Tulevi Missa, Peeter Vähi „Naasmine Eikusagile” süntesaatorile, löökpillidele ja sümfooniaorkestrile, René Eespere „Cum intervallis” klavessiinile jpt. Esitajate hulgas on Eesti parimad muusikud ning rahvusvahelise koosseisuga ansambel „Bipolar”, kus mängivad eesti ja saksa noored interpreedid. Oma loomingut näitavad ka Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia tudengid ja Tallinna Muusikakeskkooli kompositsiooniõpilased.

Festivali kavas on ka inglise nüüdishelilooja Gavin Bryarsi ooperi „To define happiness” etendused Vanas tollilaos 11. ja 12. aprillil, Rahvusooperis Estonia saab 14. aprillil vaadata Eino Tambergi ooperit „Cyrano de Bergerac”.

Festivali täpsem kava: http://www.emic.ee/page.php?id=59
Eesti Heliloojate Liidu kodulehekülg: http://www.helilooja.ee/kontserdid.php 

Tagasi