Muusikauudised

Veljo Tormise muusika ansambli "The King’s Singers" kavas

Briti kuulus vokaalansambel „The King’s Singers” annab lähipäevadel Eestis neli kontserti, ansambli kavas on ka Veljo Tormise „Piiskop ja Pagan” ning „Ratas” „Bulgaaria triptühhonist”.

Umbes kümneminutiline kooriteos „Piiskop ja Pagan”, mille teksti on soome runolaulude ja kirikliku sekventsi „Püha Henrik” järgi kokku pannud Sakari Puurunen, valmis Veljo Tormisel ansambli „The King’s Singers” tellimusel 1992. aastal esitamiseks 14. Berliini muusikabiennaalil 1993. aasta märtsis.
Meeskoorile loodud „Ratas” on teine osa 1978. aastal valminud „Bulgaaria triptühhonist”, mis tuli Ants Üleoja juhatusel esiettekandele 1980. aastal.

„The King’s Singers” on tegutsenud ligi 40 aastat, ansambli jaoks on muusikat kirjutanud mitmed nüüdisheliloojad, näiteks Krzysztof Penderecki, Luciano Berio, Peter Maxwell Davies ja Ned Rorem.
1994. aastal osalesid Kuninglikud Lauljad rahvusvahelisel koorifestivalil „Tallinn” ning on selles ajast alates andnud Eestis kontserte mitmel korral. Praegustel kontsertidel on kavas vokaalseaded inglise madrigalidest, pop- ja rahvalauludest ja igihaljastest meloodiatest ning Martinezi, Josquin de Pres’, Mateo Flecha, György Ligeti ja Jean Sibeliuse muusika.
Kontserdid toimuvad 25. aprillil kell 19 Tallinnas Estonia kontserdisaalis, 27. aprillil kell 19 Pärnu kontserdimajas, 28. aprillil kell 19 Tartus, Vanemuise kontserdimajas ja 29. aprillil kell 17 Jõhvi kontserdimajas. 

Tagasi