Muusikauudised

Tiina Kiilaspea 60

Laupäeval, 2. juunil kell 17 tähistakse Tallinna Ülikooli aulas (Narva mnt. 25) koorikontserdiga helilooja Tiina Kiilaspea 60. sünnipäeva. Juubilari muusikat esitavad Eesti Koorijuhtide naiskoor Õnne-Ann Roosvee juhatusel, Türnpu nimeline meeskoor Ene Kangroni juhatusel, Tallinna Ühisgümnaasiumi segakoor Aade Eritsa juhatusel, Salme Kultuurikeskuse noorteansambel „Kurekell” Ülle Raua ja Aade Eritsa juhatusel ning Tallinna Üliõpilassegakoori ja segakoori „Olevine” vilistlaskoor Ants Söödi juhatusel. Sissepääs kontserdile on tasuta.

Helilooja ja koorijuht Tiina Kiilaspea on sündinud 16. juunil 1947 Tallinnas. 1965. aastal lõpetas ta Tallinna Muusikakeskkooli koorijuhtimise ja muusikateooria erialal, õppides ka kompositsiooni Uno Naissoo ja Veljo Tormise juhendusel. Tallinna Riikliku Konservatooriumi lõpetas ta 1970. aastal koorijuhtimise erialal professor Gustav Ernesaksa õpilasena ja 1973. aastal kompositsiooni erialal professor Eino Tambergi klassis.

Tiina Kiilaspea on teinud pedagoogitööd Tallinna Pedagoogilises Instituudis ning Tallinna Riiklikus Konservatooriumis. Ta on juhatanud Tallinna Üliõpilassegakoori (1967–1979), segakoori "Olevine" (1979–1983) ja Tallinna Õpetajate Naiskoori (1990–1994). Tiina Kiilaspea on kirjutanud põhiliselt koorimuusikat ja saanud oma teoste eest koorilaulude konkurssidel mitmeid preemiaid. 

Tagasi